COVID-19 не є професійним захворюванням вчителів, тож не варто розраховувати на страхування, – МОН

27.11.2020, 11:29
90181

Вчителі, викладаючи у школах під час карантину, можуть заразитися COVID-19. Але оскільки він не є професійним захворюванням педагогів, то їм не варто розраховувати на додаткове обов’язкове державне страхування у випадку інфікування.

Читайте також: Підсовують у маршрутках і на ринках: в Україні поширюють фальшиві гроші, які дуже складно відрізнити від справжніх (фото)

Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки, який вони надіслали на запит директора однієї зі столичних шкіл Дмитра Ламзи, повідомляє він у фейсбуці.

У МОН, посилаючись на закон про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, наголошують, що професійне захворювання виникає саме внаслідок виконання роботи, яка сама по собі є шкідливою (за визначенням), але працівник мусить її виконувати, оскільки це входить до його трудової функції.

“Якщо порівнювати з медиками, то до їхньої трудової функції належить обов’язок працювати з людьми, які хворіють на COVID-19. Натомість вчителі та інші педагоги навпаки мають робити все для того, щоб уникати контактів з хворими людьми і дітьми”,– йдеться у длисті

А будь-яка підозра на потенційну присутність в учня COVID-19 має призводити до переведення його на самоізоляцію та дистанційне навчання. “Тому захворювання, отримане під час, а не внаслідок виконання професійних обов’язків, не є професійним захворюванням”, – додали в МОН.

Адже встановлення причинно-наслідкового зв’язку між захворюванням і викладанням вчителя є майже неможливим, бо педагоги можуть пересуватися громадським транспортом, відвідувати лікарні, магазини, інші громадські установи тощо.

Читайте також: При симптомах ГРВІ тепер треба робити ПЛР-тест: лікар радить проходити тестування

Водночас у МОН нагадали, що вчителі мають право на виплату допомоги по тимчасовій втраті працездатності внаслідок захворювання на коронавірус. Ці виплати здійснюються на підставі листка непрацездатності.

У Міносвіти зазначили, що запровадження додаткового обов’язкового державного страхування вчителям на випадок інфікування COVID-19 потребує внесення змін до законодавства.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування