“Дельта” в Україні: Комаровський дав поради батькам, як захистити дітей від небезпечного COVID-штаму

28.07.2021, 10:06
98118

Індійський штам коронавірусу “Дельта” вже фіксують в Україні і, за даними експертів, найближчим часом він може накрити регіони. Однією із найбільш уразливих груп є діти, яких, до того ж, ще не  лікарі поки радять не вакцинувати.

Читайте також: У МОЗ розповіли, які обмеження під час карантину можуть скасувати для вакцинованих від коронавірусу

Як вберегти дітей від зараження коронавірусом штамом “Дельта” розповів відомий український лікар-педіатр Євген Комаровський у своєму Instagram.

За його словами, специфічних засобів захисту для дітей від коронавірусу немає і потрібно вживати таких заходів безпеки, як і для дорослих. Передусім, необхідно провітрювати приміщення. Також варто надавати перевагу спілкуванню на свіжому повітрі, і слід зменшити контакти.

Лікар-терапевт зауважив, що дітям не варто спілкуватися з незнайомими людьми, а батькам не слід водити малюків туди, де є скупчення, а відтак і ризик заразитися. Йдеться, наприклад, про ринки, супермаркети.

“Загалом, якщо є найменші сумніви в якості вентиляції в приміщеннях, куди ви збираєтеся йти з дитиною, краще туди не ходити. А оскільки дітям до 5 років категорично не рекомендовані маски, то всі ці розмови, які ми постійно з вами ведемо – про інфікуючу дозу, протяг, навчання і спілкування на свіжому повітрі, мінімізацію контактів – для них особливо актуальні”, – пояснив Комаровський.

Також, як додав Комаровський, найбільшу небезпеку становить кількість дози інфекції, яку може отримати дитина. Водночас, він зауважив, що наразі немає наукових робіт, які б підтверджували, що “Дельта” викликає у дітей важчий перебіг хвороби, ніж інші різновиди COVID-19.

“Що стосується дельта-варіанту і дітей, то ми знову повертаємося до основ – інфікуючої дози. Тому що особливість дельта-варіанту якраз і полягає, очевидно, в тому, що він викликає хворобу за меншої інфікуючої дози. Але перевіреної інформації про те, що вірус Дельта викликає важчий перебіг хвороби у дітей немає. Однак пам’ятаймо, що тяжкість хвороби завжди пов’язана з інфікуючою дозою. Виходить, що теоретично дельта-коронавірус може викликати важчий перебіг хвороби просто тому, що для виникнення хвороби потрібна менша кількість вірусних частинок”, – зазначив фахівець.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com