Ендокринолог назвала фрукти, вживання яких шкодить організму

31.03.2024, 22:00
156645

Фрукти є важливим складником здорового раціону, проте не всі вони однаково корисні для організму. Деякі з них можуть мати негативний вплив, особливо у великих кількостях. Ендокринологиня, дієтологиня, нутриціологиня Юлія Зелінська розглядає три фрукти, які варто обмежити у своєму раціоні.

Читайте також: Яка користь березового соку: кому обов’язково треба вживати напій

Виноград

Виноград містить велику кількість вуглеводів – 18 грам на 100 грамів продукту. Це означає, що споживання великої кількості винограду може значно збільшити калорійний прийом, що може бути проблематичним для тих, хто стежить за своєю вагою або вуглеводами в раціоні.

Жменька винограду може викликати здуття живота та газоутворення. Це може бути пов’язано з вмістом фруктози та сорбіту. Виноград має високий глікемічний індекс, що означає, що він може значно підвищувати рівень цукру в крові після споживання. Попри солодкий смак, виноград містить мінімальний вміст поживних речовин порівняно з іншими фруктами.

Хурма

Хурма містить приблизно 15 грамів вуглеводів на 100 грамів продукту. Хоча хурма містить багато корисних речовин, таких як дієтичні волокна, споживання її великими кількостями може призвести до здуття живота та дискомфорту, особливо у людей із чутливим шлунком або проблемами з кишечником. Також високий вміст вуглеводів може бути проблематичним для людей із надмірною вагою або діабетом.

Кавун

Хоча кавун має природний цукор, його вміст цукру не є надмірно високим порівняно з іншими фруктами. Проте слід помічати, що споживання великих кількостей може призвести до підвищення рівня цукру в крові у людей із діабетом або тих, хто стежить за вуглеводами.

Хоча фрукти, такі як виноград, хурма і кавун мають свої корисні властивості і можуть бути частиною здорового харчування, важливо пам’ятати про їхні потенційні недоліки. З урахуванням поміркованості і розумного підходу до споживання цих фруктів вони можуть бути частиною збалансованого раціону і приносити користь для здоров’я.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com