Хасиди, які не можуть потрапити в Україну, заявили, що будуть святкувати Рош ха-шана прямо на кордоні

17.09.2020, 17:31
84387

Хасиди готові святкувати єврейський Новий рік (Рош ха-Шана) на кордоні між Україною і Білоруссю, у разі не пропуску їх на територію нашої держави.

Читайте також: Хасиди, які приїхали в Умань, вважають, що в Україні живуть гої, – політолог

Як розповів OBOZREVATEL паломник Бенжі Альтел, який знаходиться біля пункту пропуску “Нові Яриловичі”, вони планують повернутися в Ізраїль після вихідних.

“У нас буде два особливих дня, які ми будемо святкувати тут (на кордоні – Ред.). Ми знайшли в Білорусі рабина, який подумає, як нам допомогти, але ми не зможемо зробити все правильно. Немає потрібної інфраструктури, а в Умані вже все для нас готове. Тільки там ми можемо провести ці два дні правильно”, – розповів паломник

У той же час, він зазначив, що представники України і Білорусі допомагають хасидам, надаючи їм їжу і воду, хоча цього не вистачає. Крім того, вночі на кордоні холодно. За словами паломника, на даний момент на кордоні знаходиться близько 2 тисяч осіб.

“Ми зібралися і поїхали разом. Не знали, що не буде дозволу заїхати (на територію України – Ред.). Не було остаточного рішення. Ми сподівалися, що нас все-таки допустять”, – резюмував Бенжі Альтел.

У прес-центрі Державного прикордонного комітету Білорусі уточнили, що станом на 8:00 сьогодні в період з 14 по 17 вересня в пункті пропуску “Нова Гута” на виїзд з республіки оформлено 1216 громадян Ізраїлю, з них дітей до 12 років – 84 людини , від 12 до 18 років – 253 людини.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування