Кардіолог розказав, що робити, якщо під час COVID-19 скаче тиск

29.04.2021, 12:08
96557

Артеріальний тиск часто знижується в гострому періоді коронавірусу. На тлі інтоксикації зменшується об’єм циркулюючої крові.

Читайте також: Лікар розповів, де не можна робити щеплення від коронавірусу

Про це розповіла “Факт” відомий кардіолог, доктор медичних наук, професор Катерина Амосова.

Лікар рекомендує при інфекції постійно вимірювати тиск. Цікаво, що вимірювання, зроблені вдома – більш інформативні, ніж в кабінеті лікаря.

“Тиск слід вимірювати регулярно: вранці, до сніданку і прийому таблеток, і ввечері – перед сном, причому кожен раз двічі. Показники записувати. Домашні цифри точніше, ніж отримані в кабінеті лікаря, де позначається ефект білого халата-через підсвідоме хвилювання тиск підвищується”, – повідомила лікар.

Після хвороби тиск повинен прийти в норму, запевнила Амосова. Це зазвичай відбувається через місяць після перенесеної хвороби.

“Терапевт або кардіолог повинен виключити можливий важкий міокардит з серцевою недостатністю (хоча це малоймовірно, якщо немає задишки, набряків). І, враховуючи цифри домашнього тиску або дані добового моніторування, скорегувати дози препаратів. За особистими спостереженнями, через місяць низький тиск почне поступово підвищуватися. Як кажуть зарубіжні лікарі, необхідно watchful waiting, що перекладається як уважне очікування, а точніше – спостереження і очікування”, – резюмувала кардіолог.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com