Коронавірус через ніс потрапляє в мозок

1.12.2020, 14:53
90513

Інфекція SARS-CoV-2 може потрапляти в головний мозок людини через ніс. Це відкриття допоможе пояснити появу неврологічних синдромів при COVID-19 і знайти підхід до боротьби з ними.

Читайте також: Лікар розповів, як уникнути важкої форми COVID-19

У новому дослідженні автори вивчили слизову оболонку носогорла і певні області головного мозку 33 людей, які померли від COVID-19, пише 24 канал з посиланням на Nature Neuroscience.

Потрапляння коронавірусу у мозок

Носогорло – верхня ділянка горла, яка з’єднаний з носовою порожниною. Воно вважається місцем потрапляння вірусу в організм. Вчені виявили в ній як цілісні віруси, так і їхні частини – РНК і білки. Їхня найбільша кількість була в частині слизової, яка відповідає за нюх. Чим менше тривала хвороба у людини, тим більше вірусів виявлялося.

Автори дослідження також виявили шиповидний білок коронавірусу в клітинах слизової, які перебувають в безпосередній близькості від нервових закінчень, що потенційно дає їм можливість потрапити в головний мозок. Вони знайшли докази того, що нюхові нейрони, а також відділ мозку, що відповідає за нюх, можуть бути інфіковані.

При подальшому дослідженні науковці виявили шиповидний білок коронавірусу в деяких інших частинах головного мозку, включаючи довгастий мозок, який, крім іншого, відповідає за контроль дихання та кровообіг.

Вчені вказують, що для визначення всіх можливих механізмів проникнення коронавірусу в головний мозок будуть потрібні подальші дослідження.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування