Люди, в щоденний раціон яких входить зелений чай, зазвичай живуть довше

21.02.2021, 19:30
94764

Багато вчених вважають, що вживання від п’яти до десяти чашок зеленого чаю в день дійсно може знизити ризик ряду захворювань. Інші дотримуються думки про те, що трьох чашок цілком достатньо, – пише Країна Здоров’я.

Читайте також: Вчені назвали напої, які вбивають COVID-19

Зелений чай допомагає вбити супербактерії

З винаходом антибіотиків люди знайшли спосіб допомогти організму боротися з колись смертельними хворобами. Але багато антибіотиків вже не так ефективні, як раніше, оскільки бактерії, паразити і віруси почали виробляти до них стійкість. Ці штами вчені називають супербактеріями.

Дослідження, проведені в 2008 році, показали, що вживання зеленого чаю під час прийому антибіотиків значно підсилює бактерицидні властивості останніх. Недавнє дослідження, опубліковане в Journal of Medical Microbiology, показало аналогічні результати.

Скорочує ризик смерті від серцевих нападів

Дослідження 2006 року за участю понад 40 тис. дорослих японців показало, що у тих, хто пив більше п’яти чашок зеленого чаю в день, ризик смерті від серцевих нападів та інсультів був на 26% нижче. Більш того, згідно з останніми даними, при вживанні напою після перенесеного інфаркту ризик смерті знижувався на 53%.

Захищає від раку

Дослідження показують, що зелений чай може захистити від раку простати і грудей. Більш того, вживання напою підвищує рівень природного білка p53, відомого своїми протираковими властивостями. За словами вчених, з’єднання в зеленому чаї в поєднанні з іншими методами лікування, такими як «хіміо-, променева, імунна терапія показують деяку клінічну користь для пацієнтів з онкологією».

Збільшує тривалість життя

Дослідження показали, що люди, в щоденний раціон яких входить зелений чай, зазвичай живуть довше. Зокрема, в 2020 році вчені з’ясували, що ті, хто пив напій не менше трьох разів на тиждень, жили в середньому на 15 місяців довше, ніж ті, хто його не пив зовсім. Чим саме викликана така закономірність, фахівці поки не знають. В даний час вони все ще намагаються зрозуміти механізми, за допомогою яких зелений чай може збільшити тривалість життя людини.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування