Молодим українцям пояснили, як дізнатися розмір своєї майбутньої пенсії: кому виплати не світять

22.11.2021, 19:00
105504

Деяким нинішнім 30-річним українцям годі й сподіватися на державну пенсію через 30-35 років

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Тим же, хто буде отримувати державну пенсійну допомогу, доведеться жити на 2 долари в день. Проте для того, щоб їх отримати потрібно офіційно працювати принаймні 35 років та щомісяця сплачувати внески до Пенсійного фонду. До того ж отримувати хорошу зарплату. В іншому випадку, можна лише буде розраховувати на соціальну допомогу. На сьогодні вона становить 1854 гривні.

Як дізнатися розмір власної пенсії?

Кожен українець має особистий кабінет на сайті Пенсійного фонду. Там зібрані усі відомості про трудову діяльність, стаж та заробітну плату. Увійти до кабінету можна за допомогою ID-банкінгу. Розрахувати майбутню пенсію допоможе “Пенсійний калькулятор”.

Проте слід пам’ятати, що незалежно суми нинішньої заробітної плати, майбутня пенсія буде нижньою. Річ у тому, що працює так званий коефіцієнт заміщення. Якщо в країнах Європи він сягає 95%, тобто європеєць отримаю пенсію практично таку як була заробітна плата. То в Україні він наразі становить лише 29%. За прогнозами, у 2050 році українські пенсіонери будуть отримувати п’яту частину від зарплати.

Читайте також: З білоруського табору для біженців госпіталізували сотню хворих: названо причину

Проте, у сучасної молоді ще є шанс “заробити” достойну пенсію. І почитати діяти потрібно вже сьогодні. Серед найбільш дієвих інструментів накопичення коштів на “достойну старість”, фінансисти називають різні депозитні та накопичувальні програми, вклади в нерухомість, бізнес-проєкти тощо.

За словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, наразі вирішується питання відкриття персонального пенсійного рахунку для кожного українця. Так, наразі розглядають модель, де 1% обов’язково сплачує роботодавець, ще 1% вносить сам працівник. В тому випадку на персональний пенсійний рахунок ще 1% нараховуватиме держава.

Як обіцяє чиновник така система має запрацювати вже у найближчі роки. А поки українцям фінансисти радять звертатися до приватних пенсійних фондів.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

Теги:

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com