МОЗ хоче запровадити електронний рецепт на антибіотики

23.11.2020, 13:30
89819

Міністерство охорони здоров’я планує найближчим часом запровадити електронний рецепт на антибіотики.

Читайте також: Вчені повідомили, коли у світі COVID-19 піде на спад

Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко, передає Главком.

Іващенко поінформував, що близько дев’яти тис. аптечних закладів зможуть виписувати рецепт саме в електронній формі.

“Протягом двох останніх місяців Міністерство охорони здоров’я фіксує збільшення використання протимікробних препаратів. І на даний момент, з метою забезпечення всіх лікарських засобів, у МОЗ ведеться робота по ключових напрямках, зокрема, це введення електронного рецепту на протимікробні лікарські засоби, тобто, антибіотики. Передбачається, що протягом найближчого часу близько 9 тис. аптечних закладів зможуть виписувати рецепт саме в електронній формі. Близько 1054 найменувань торгових антибіотиків будуть додані до такої можливості”, – сказав Іващенко.

Урядовець зазначив, що електронні рецепти дозволять Міністерству охорони здоров’я забезпечити раціональний відпуск і використання протимікробних лікарських засобів.

“Ми розуміємо, що значна частина аптечних закладів на даний момент не мають можливості приєднатися до відпуску лікарських засобів по електронному рецепту. Тому таким закладам буде запропонована і надана можливість використання паперових звітних форм, тобто паперових рецептів. У той же час, Міністерство охорони здоров’я підготувало наказ, який на даний момент знаходиться у Мін’юсті – щодо обов’язку аптечних закладів протягом наступного року, тобто, до закінчення 2021 року, зберігати паперові форми електронних рецептів. У цілому такі дії направлені на раціональне використання антибіотиків і їх раціональне призначення”, – додав Іващенко.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування