Перехід на зимовий час в Україні: в який день жовтня потрібно перевести стрілки годинника

13.10.2021, 11:00
102815

Ось уже протягом 40 років українці живуть за літнім та зимовим часом, переводячи стрілки годинника два рази на рік

Вперше перехід на зимовий час українці зробили в 1981 році і з того часу роблять це щороку. Суть цієї процедури полягає в тому, що в зимовий період, коли темніє рано, перехід на годину назад дозволяє економити електроенергію (приблизно на 2-3%).

Уряд неодноразово намагався скасувати перехід на літній і зимовий час. В останній раз така спроба робилася в березні 2021. Проте законопроєкт прийнятий не був.

Читайте також: Верховна Рада провалила голосування про скасування переведення годинника

Це означає, що цієї осені українцям потрібно буде знову перейти на зимовий час. Традиційно це робиться в останню неділю жовтня (якщо бути точними, то на 4 годині ранку останньої неділі). В цьому році цей день випадає 31 жовтня.

Варто зазначити, що основна ідея переведення стрілки годинника – це економія електроенергії. При цьому в Україні за 30 років незалежності жодного разу не проводилося дослідження, щоб встановити, чи дійсно переведення годинників сприяє економії.

Водночас неодноразово було встановлено, що перехід на літній і зимовий час негативно впливає на фізичний стан людини – це викликано різкою перебудовою організму до нового графіка.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com