Прем’єр-міністр повідомив, який карантин буде в Україні після 24 січня

18.01.2021, 12:17
93086

Уряд має намір продовжити адаптивний карантин в Україні до 31 березня і не планує продовжувати посилені карантинні заходи після 24 січня.

Читайте також: Вакцина проти COVID для України: розповіли про деталі

Про це пише Суспільне.

«Зараз ми розриваємо той ланцюжок, який утворився з Нового року до Різдва. Якби ми не зробили цих зимових канікул, то в лютому вийшли б на критичні показники, які не дали б змогу нашій медичній системі справлятися. Але навіщо ризикувати життям і здоров’ям людей, якщо ми можемо в цей найбільш неактивний період у році зробити найм’якіший у Європі локдаун, для того, щоб збити хвилю, яка розпочинається, і в лютому не допускати великої кількості захворювань», — сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю.

Крім того, він наголосив, що наразі влада не вбачає потреби продовжувати жорсткі карантинні заходи довше ніж до 24 січня, а з 25-го Україна, ймовірно, перейде до «помаранчевої» зони, яка діяла до запровадження локдауну.

Прем’єр додав, що з 8 до 24 січня було встановлено «карантин зимових канікул» з метою не допустити перевантаження медичної системи до отримання вакцини, надходження якої очікується не пізніше за лютий.

Він також зазначив, що вакцинація від COVID-19 в Україні на комерційній основі буде проходити паралельно з державною вакцинацією.

«Як тільки вакцини за прискореною процедурою будуть зареєстровані в Україні, комерційні підприємства негайно отримають можливість завозити їх в країну. Далі – це вже питання до таких компаній, вони також ведуть свої переговори і укладають договори. Я переконаний, що це будуть паралельні процеси з державною вакцинацією «, — заявив Шмигаль.

Прем’єр також зазначив, що уряд наразі веде переговори з шістьма виробниками вакцини. Вони проходять фінальну стадію клінічних досліджень. Шмигаль додав, що наразі є можливість вибрати з трьох вакцин, які, швидше за все, будуть у перших партіях поставки.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування