Президент Зеленський підписав закон про розвідку: що він передбачає

21.10.2020, 17:11
87131

Глава держави завізував документ, який Верховна Рада ухвалила ще 17 вересня 2020 року. До парламенту подав документ саме президент. Зеленський наголосив, що підтримка розвідки на законодавчому рівні довзолить краще справлятись з загрозами.

Читайте також: Стало відомо, хто профінансує всенародне опитування Зеленського

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента, передає РБК-Україна.

У законі Службу безпеки України виключили з переліку розвідувальних органів, проте відомство визначили як суб’єкт розвідувальної спільноти. Оперативні підрозділи Центрального управління СБУ, що здійснюють контррозвідувальну діяльність, можуть проводити розвідувальні заходи з метою отримання інформації в інтересах контррозвідки.

Суть закону

Згідно з документом, розвідувальними органами є:

Служба зовнішньої розвідки України;

розвідувальний орган Міністерства оборони України;

розвідувальний орган Державної прикордонної служби.

Служба зовнішньої розвідки України в межах компетенції може залучати до виконання розвідувальних завдань інших суб’єктів розвідувального співтовариства, зокрема СБУ.

Загальне керівництво розвідувальними органами закріплене за президентом. Безпосередньо розвідувальними органами управляють керівники, які призначаються на посаду і звільняються з неї президентом. Вимоги до таких керівників і їх повноваження також прописані в законі.

Розвідувальні органи для виконання завдань і своїх функцій можуть використовувати спеціально виготовлені речі і документи, спеціально створювати і використовувати підприємства, установи, організації, філії, інші підрозділи юридичних осіб. Використання коштів прикриття або структур прикриття для інших цілей забороняється.

Читайте також: У Конституційному суді оскаржують адмінреформу

Засоби прикриття можуть містити повністю або частково неправдиві дані або відомості про події, явища, факти. Структури прикриття можуть створюватися розвідувальними органами повністю або частково за рахунок бюджетних коштів, у тому числі в іноземній валюті, призначених на утримання і забезпечення діяльності цих органів, в будь-яких організаційних формах. Структури прикриття можуть створюватися на території України і за її межами.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування