Рада ухвалила необхідний для МВФ банківський законопроєкт

13.05.2020, 14:50
72253

Верховна Рада України ухвалила банківський законопроєкт №2571-д. Він унеможливлює повернення виведених з ринку банків колишнім власникам.

Читайте також: Рада ухвалила закон про продовження податкових пільг для бізнесу на період карантину

За відповідне рішення проголосували 270 депутатів, пише ТСН.

Передбачається, що власники та колишні власники банків, які були виведені з ринку, можуть претендувати на відшкодування збитків у грошовій формі, якщо їхні інтереси під час виведення були порушені. Водночас грошова компенсація є єдиним можливим способом захисту інтересів таких власників, а можливе визнання судом незаконним рішення про виведення банку з ринку не передбачає скасування такого рішення.

“Визнання протиправним (незаконним) та скасування індивідуального акта НБУ… не відновлює того становища банку, яке існувало до прийняття такого акта/рішення, включаючи відновлення правового статусу цього банку, та не відновлює становища/прав осіб, які були учасниками банку на момент прийняття такого акта/рішення…”, – йдеться у законопроєкті.

Зазначається, що у разі визнання рішення НБУ про виведення банку з ринку незаконним, це також не є підставою для скасування будь-яких інших рішень, ухвалених за процедурою виведення неплатоспроможного банку з ринку або його ліквідації. Ухвалення цього законопроєкту є останньою умовою від МВФ для погодження нової програми співпраці і надання Україні траншу.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  Як Ви ставитесь до можливого скасування мораторію на продаж землі?

  Переглянути результати

  Завантаження ... Завантаження ...