Степанов розповів про план дій боротьби з коронавірусом

20.10.2020, 13:12
87031

МОЗ України розробило план реагування на чотири рівні небезпеки через коронавірус. Україна зараз на першому рівні.

Читайте також: Вибрали неправильну тактику: військовий епідеміолог розкритикував дії МОЗ у боротьбі з Covid-19

Як передає РБК-Україна, про це заявив голова МОЗ Максим Степанов в Раді.

Цей план забезпечує надання медичної допомоги всім, хто її потребує.

“Ми розробили детальний план, що враховує спроможність системи охорони здоров’я і визначає алгоритм дій відповідно до чотирьох рівнів небезпеки”, – заявив він.

Степанов зазначив, перший рівень, в якому українці зараз, передбачає щоденну кількість випадків COVID-19 в межах 5-7 тисяч.

“Таке навантаження система охорони здоров’я здатна витримувати, а ще 6 місяців тому, навіть три місяці тому, таке було неможливо”, – заявив він.

Другий рівень – заповнення ліжок фонду буде складати близько 70% в цілому по країні. Також орієнтовна кількість хворих з підтвердженими випадками по країні складає 8-10 тисяч, говорить міністр.

“На цьому рівні ми можемо опинитися в найближчі тижні. В такому випадку ми збільшимо, як я казав раніше, кількість ліжок у закладах охорони здоров’я на 30% від усього ліжкового фонду. Це 52 тисячі ліжок”, – заявив Степанов.

Третій рівень – коли кількість хворих з підтвердженими випадками коронавірусу буде складати від 11 до 15 тисяч на добу, а наповненість ліжок по всій країні буде складати не менше 85%.

“Тут додатково до заходів другого рівня ми будемо забезпечувати введення жорстких карантинних обмежень в країні з застосуванням повного переліку обмежень червоного рівня епідемічної небезпеки”, – заявив він.

Зокрема, буде розпочата мобілізація всіх медпрацівників та інших категорій працівників, організована робота відомчих закладів для цивільного населення, а також забезпечено роботу польових шпиталів.

Четвертий рівень – це коли ресурси системи охорони здоров’я вичерпані, а щоденна кількість випадків буде близько 20 тисяч хворих.

“Тут ми будемо змушені запроваджувати активацію протоколу медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги”, – сказав Степанов.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com