Вибрали неправильну тактику: військовий епідеміолог розкритикував дії МОЗ у боротьбі з Covid-19

20.10.2020, 10:12
87010

Військовий епідеміолог та голова Національної медичної палати Сергій Кравченко розкритикував владу та уряд за непідготовленість до приросту хворих на Covid-19 під час погодних умов.

Читайте також: Лікар назвав помилки, яких не можна допускати при захворюванні на COVID-19

В інтерв’ю Главкому Кравченко зазначив, що в України критична нестача лікарів-епідерміологів.

“І з самого початку епідеміологи попереджали владу, пояснювали, що кількість хворих буде прив’язана до сезонних погодних умов. Але ні Кабмін, ні парламент, ні МОЗ не ставили перед собою завдання перервати ланцюг поширення, обираючи за першочергове – лікувати людей. Тобто МОЗ спочатку вибрав неправильну тактику. Крім того, в робочій групі з боротьби з коронавірусом немає жодного лікаря-епідеміолога. В Україні катастрофічний дефіцит лікарів-епідеміологів. На 150 тисяч населення маємо одного епідеміолога. Це говорить тільки про те, що країна просто не в змозі виконати умови адаптивного карантину”, – пояснює лікар.

Крім того, Кравченко розкритикував роботу нинішнього голови МОЗ Максима Степанова, який втратив кваліфікацію, як лікар.

“Сподіватися на владу теж не варто. Згадаймо (ексміністра охорони здоров’я) Скалецьку, яка запевняла, що коронавірус – це звичайний грип. Ємець, її наступник. Замість профілактичних заходів, робив акцент на закупівлях. Відкати – справа куди цікавіша, аніж профілактика. Нинішні: Максим Степанов, хоч і має медичну освіту, лікарем ні дня не працював. Перерва в 25 років позбавляє його будь-якої медичної кваліфікації; Віктор Ляшко – лікар гігієни праці. Тобто його обов’язки – подавати господарське мило трудящим”, – зазначив Кравченко.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com