У Мінфіні розповіли, як перевірятимуть отримувачів субсидій

24.09.2020, 20:21
85001

У міністерстві анонсують, що вже з нового року усі, хто ще тільки претендуватиме на бодай якусь допомогу від держави, проходитимуть попередню перевірку. Про це пише ТСН.

Читайте також: Субсидії не скасували: кому нарахували автоматично, можна перевірити онлайн

У різні часи субсидіантів на чесність перевіряли по-різному. Спочатку людям рекомендували телефонувати на гарячу лінію  і розказувати про сусідів, які дурять державу. Далі запустили реєстр отримувачів субсидій. І ось тут усі побачили, що на допомогу з оплати комуналки претендують навіть мешканці елітних новобудов. У столичних висотках  над Дніпром, субсидію оформили стільки, що аж у Міністерстві соцполітики зацікавилися — хто ж там так бідує. І вивели портрет субсидіанта, що живе в новобудові, у квартирі за декілька мільйонів. “Профайл отримача субсидії – це були матері, що перебували у декретній відпустці, у них доходів як таких немає, і чоловіків не було. У паспорті є, але вони не зареєстровані на цій площі”, — розповідають у відомстві.

Тепер субсидіантів верифікують. Дані отримувача допомоги завантажують на спеціальну платформу, де є доступ до різних реєстрів, і перевіряють, що людина купила, отримала та де мандрувала. І поки шукають чи немає порушень — людина отримує допомогу. Яку потім змусять повернути, якщо порушення таки знайдуть. Але з нового року усе буде по-іншому, анонсують у Міністерстві фінансів. “З 1 січня запустимо превентивну верифікація – це унеможливить ще на етапі призначення допомоги призначити допомогу людям, які вже десь мають таку допомогу”, — кажуть у Мінфіні.

Скількох людей відсіють ще до призначення допомоги  та скільки вдасться зекономити державних грошей — поки що не прогнозують. Не знають, чи не відмовлять їм у субсидії й господарі Шарика. Щоправда, собача знаменитість уже дала свої результати. Родині пенсіонерів благодійники купили новий котел. Тепер споживання газу буде меншим, а суми в платіжці — нижчими.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування