У NYT показали повний текст мирної угоди з РФ 2022 року, яка не відбулася

15.06.2024, 20:03
160393

У The New York Time опублікували проєкт нереалізованого українсько-російського договору, який могли підписати у квітні 2022 року.

Читайте також: Грузію можуть позбавити безвізу з Євросоюзом через дії влади – Радіо Свобода

Стало відомо, про що йшлося в договорі.

Зазначається, що документи були надані українськими, російськими та європейськими джерелами і підтверджені як справжні учасниками переговорів та іншими близькими до них людьми.

“Деякі аспекти цих документів уже спливали, але більша частина матеріалів раніше не розкривалася“, – пише NYT.

Про що йшлося в тексті договору

Крим під анексією

У документі йдеться, що статус Криму мав бути визначений протягом 10 або 15 років, при цьому Україна обіцяла не намагатися повернути півострів силою.

Незалежність Л/ДНР

“Україна визнає незалежність Донецької народної республіки і Луганської народної республіки в адміністративних межах колишніх Донецької та Луганської областей України і у зв’язку з цим вносить комплексні зміни в національне законодавство“, – пише видання.

Нейтральний статус

За договором Укрпаїна не повинна була вступати у військові союзи, а також розгортати військові бази і контингенти. Водночас країна могла вступити до ЄС.

“Сторони цього Договору поділяють розуміння того, що статус України як постійно нейтральної держави, з урахуванням положень цього Договору, сумісний з можливим членством України в Європейському союзі”, – вказано у повідомленні.

Гарантії для України

Державами-гарантами мали стати Велика Британія, Китай, Росія, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Польща, Ізраїль.

Попри це, щодо гарантій виникли серйозні різночитання.

Росія включила пункт, згідно з яким усі держави-гаранти, мали схвалити заходи у відповідь у разі нападу на Україну.

“Держави-гаранти і Україна погоджуються, що в разі збройного нападу на Україну кожна з держав-гарантів… на підставі рішення, погодженого всіма державами-гарантами, надасть… допомогу Україні, як постійно нейтральній державі, що зазнала нападу…”, – мовиться в тексті договору.

Російська мова

Росія вимагала від України зробити російську мову офіційною.

“Україна протягом 30 (тридцяти) днів після підписання цього Договору повинна зняти всі обмеження на використання російської мови в будь-якій місцевості відповідно до Додатка 2”.

Скасування санкцій

Країна-агресорка також забажала публічно закликає всі держави і міжнародні організації скасувати і надалі не запроваджувати будь-які та всі санкції і обмежувальні заходи, запроваджені від 2014 року проти Російської Федерації.

Денацифікація України

Україна мала визнати, що засуджує нацизм у всіх його проявах, і зобов’язувалася скасувати низку законів і нормативних актів (зокрема, щодо ролі ОУН-УПА і статусу їхніх ветеранів).

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com