Українці оцінили перший рік президентства Зеленського, – опитування

26.06.2020, 14:29
76613

Загалом 37% опитаних оцінили діяльність Володимира Зеленського протягом першого року перебування при владі “добре” або “дуже добре”. Відносна більшість, 34% опитаних оцінили діяльність на “3” (“не погано і не добре”), а 28% – “досить погано” або “дуже погано”.

Читайте також: “Ви засранці”, – Зеленський емоційно звернувся до власників та водіїв перевантажених фур (відео)

Про це йдеться в дослідження Центру Разумкова з 24 по 29 квітня.

Частка респондентів, які вважають нову владу кращою за попередню, становить 38%. Ще приблизно стільки ж (39%) вважають, що нинішня влада нічим суттєво не відрізняється від попередньої, а 16% – що вона гірша за попередню. Абсолютна більшість респондентів (63%) вважають, що влада намагається покращити ситуацію в країні, але їй це поки що переважно не вдається зробити. 25% опитаних вважають, що влада лише “імітує зусилля”, і лише 9% відзначають вдалі дії влади.

У квітні частка тих, хто дотримується думки, що Президент захищає загальнонаціональні інтереси, становила 50%, а тих, хто до дотримується думки, що він захищає власні інтереси та інтереси свого політичного оточення – 33%.

Відносна більшість опитаних (42%) зазначають, що загальна ситуація в країні за останній рік погіршилася, 33% вважають, що вона не змінилася, а 15% – що вона покращилася. Серед різних сфер суспільного життя респонденти найчастіше констатують погіршення ситуації у рівні цін і тарифів (57%) та в економічному становищі країни (50%). В інших сферах абсолютна чи відносна більшість респондентів вказують на відсутність істотних змін протягом останнього року.

Оцінюючи виконання Зеленським передвиборних обіцянок, стосовно більшості тих обіцянок, виконання яких пропонувалося оцінити респондентам, найчастіше (більшість або відносна більшість) зазначають, що вони зовсім не виконані. Так:

71,5% вважають, що зовсім не виконана обіцянка відсторонення олігархів від впливу на політику,
70% – створення нових робочих місць,
63% – встановлення миру на Сході Україні,
62% – боротьби з корупцією,
62% – запровадження реального народовладдя (у тому числі через референдуми),
56% – зниження комунальних тарифів,
54% – детінізації економіки, легалізації доходів,
53% – підвищення пенсій,
50% – забезпечення лікарень і шкіл фінансуванням і сучасним обладнанням,
47% – підвищення зарплат педагогів та медиків,
46% – недопущення ущемлення бізнесу правоохоронцями.
Лише 3,5% опитаних вважають, що за період свого перебування на посаді Президента Володимир Зеленський повністю виконає свої передвиборні обіцянки, 33% дотримуються думки, що він виконає більшу частину своїх обіцянок, 31% – виконає меншу частину, 25% – практично не виконає.

Результати дослідження, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 24 по 29 квітня 2020 року методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки номерів мобільних і стаціонарних телефонів. Було опитано 2056 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com