Уряд змінив порядок присудження наукових ступенів

25.11.2019, 11:51
53947

З дня набрання чинності відповідною постановою КМУ науковці більше не муситимуть друкувати оголошення про захист дисертацій в “офіційному друкованому виданні МОН” − лише на його офіційному веб−сайті, а самі дисертації до Міністерства надсилатимуть в електронному, а не друкованому вигляді. Пвідомляє ЛІГАзакон.

Читайте також: Очільниця МОН Ганна Новосад анонсувала скорочення університетів в Україні

Відповідні зміни до Порядку присудження наукових ступенів було внесено урядовою постановою № 943.

“Для нас ці зміни є дуже важливими, вони−лише один із багатьох кроків назустріч науковцям для полегшення їхньої роботи в Україні. Це ненормально, коли в нашій країні існують такі штучні обмеження, як обов’язкова публікація оголошення про захист дисертації в спецвипуску газети “Освіта України”. Фактично, це було викачуванням грошей з наших науковців, яким держава й так не дає достатньо ресурсів. Тепер все робитиметься безкоштовно та прозоро − через публікацію оголошення на сайті МОН. Також ми продовжуємо війну зі стосами паперів, які з різних причин надсилають у МОН. Тепер до нас не надсилатимуть паперових примірників дисертацій − лише електронні. Це має значно полегшити та дещо здешевити процес”, – зауважила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Згідно зі змінами спеціалізована вчена рада у місячний строк після захисту дисертації надсилатиме:

державній науковій установі “Український інститут науково-технічної експертизи та інформації” електронний примірник дисертації та надаватиме в електронному вигляді інформацію для формування облікової картки дисертації;

МОН електронний примірник дисертації разом з атестаційною справою здобувача наукового ступеня, що оформляється згідно з вимогами, встановленими МОН.

Другий примірник атестаційної справи здобувача наукового ступеня зберігатиметься у спеціалізованій вченій раді протягом 10 років.

Також було оновлено термінологію Порядку.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (1)

 • Вітренко Олена 27.11.2019 о 21:36

  Хороша новина!

 • Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  Як Ви ставитесь до можливого скасування мораторію на продаж землі?

  Переглянути результати

  Завантаження ... Завантаження ...