Віктор Орбан назвав умови за яких путін готовий припинити війну

7.07.2024, 20:06
161334

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан стверджує, що правитель Росії не висловив зацікавленості у припиненні вогню для того, щоби створити передумови для більш грунтовних перемовин про мир.

Читайте також: “Мирна місія” Орбана: в ISW назвали справжні цілі переговорів

Про це Орбан заявив в інтерв’ю Роджеру Кьоппелю – головному редактору швейцарського сайту та тижневика Die Weltwoche, відомого проросійською позицією.

Орбана розпитали, що Путін відповідав на його три запитання, про які угорський лідер згадував на пресконференції у Москві.

За словами Орбана, Путін заявив йому, що справжні перемовини неможливі без залучення обох сторін, і “те що вони роблять без них, не має ніякого значення, що логічно” – вочевидь, маючи на увазі Глобальний саміт миру.

Також очільник Кремля сказав Орбану, що Росія вже відреагувала на перші пропозиції України ще навесні 2022 року, і що відтоді позиція Москви не змінилася і Росія готова на вести перемовини на тих самих умовах.

Орбан також запитав Путіна, як він ставиться до ідеї припинення вогню перед тим, як почнуться грунтовні перемовини про мир.

“Він сказав, що не має позитивних очікувань з цього приводу. Зеленський казав, що не має позитивних очікувань, тому що росіяни використали б це проти України, а Путін – що українці використали б цю паузу проти Росії. А я сказав “Давайте подумаємо, я розумію ваші аргументи”, – розповів прем’єр Угорщини.

Він заявив, що вважає себе “єдиним західним лідером який може одночасно говорити і з Києвом і з Москвою, бо всі інші “створили ситуацію, коли вони не мають можливості прямо контактувати з двома основними гравцями”, зокрема росіянами, і веде ці перемовини, бо шукає “найшвидший і найкоротший шлях для припинення війни”.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com