85% українців погоджуються з тим, що Голодомор був геноцидом українського народу – опитування

27.11.2021, 09:00
105869

85% українців згодні з тим, що Голодомор 1932–1933 років був геноцидом українського народу. Про це свідчать опубліковані 26 листопада результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”, пише Гордон.

Водночас 13% респондентів заперечують це.

Як зазначають соціологи, найчастіше опитані вважають винними в організації Голодомору особисто радянського диктатора Йосипа Сталіна (44%) та загалом центральне керівництво СРСР (41%). Ще 17% українців звинувачують у геноциді каральні органи СРСР (НКВС, ДПУ), 12% – найвище керівництво Радянської України.

Водночас 3% опитаних стверджують, що у Голодоморі винні українські селяни (куркулі), які відмовлялися добровільно віддавати врожай.

Читайте також: “Цього не бачать, бо це не медійні люди”: Зеленський заявив про тисячі “посадок” в Україні

61% респондентів підтримують ідею проведення суду над винуватцями Голодомору, а 78% – ініціативу щодо надання компенсацій постраждалим від геноциду та їхнім сім’ям.

43% українців вважають, що виплачувати компенсації громадянам України, які постраждали від Голодомору, та членам їхніх сімей має Росія.

Опитування проводили 19–21 листопада серед громадян віком від 18 років у всіх регіонах України, крім окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Криму. Було опитано 1600 респондентів методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95 – не більше ніж 2,4%.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com