Чорнобильська цвіль може захистити космонавтів від радіації під час подорожі на Марс (фото)

28.07.2020, 21:23
79766

Дослідники з університетів Стенфорда і Північної Кароліни схоже знайшли рішенням для захисту космонавтів від радіаційного опромінення. Під час потенційних міжпланетних подорожей дослідники запропонували застосовувати для захисту спеціальний вид грибка, який з’явився у Чорнобилі.

Дослідникам вдалося експериментально підтвердити, що Cladosporium sphaerospermum здатний поглинати радіацію. Щоб це вияснити грибок відправили на міжнародну космічну станцію (МКС) де він пробув протягом 30 днів з грудня 2018 року по січень 2019 року, пише 24 канал.

Читайте також: Астрономи зафіксували радіосигнал з космосу, який повторюється кожні 16 днів

З’ясувалося, що цей вид грибка здатний здійснювати радіосинтез з метою розмноження, використовуючи пігмент, відомий як меланін, для перетворення гамм−випромінювання в хімічну енергію.

Як це з’ясували

На станції в рамках експерименту розмістили чашки Петрі з грибами. Кілька лічильників Гейгера й датчиків підключили до мікрокомп’ютера Raspberry Pi для захоплення рівнів радіації і вимірювання вологості, температури й інших параметрів. Гриби вижили в умовах мікрогравітації і при цьому знизили рівень радіації майже на 1,82%. За розрахунками команди, цей показник може зрости до 5%, якщо гриби будуть повністю оточувати об’єкт. Особливо наголошувалося, що грибковий шар був відносно тонким, всього 1,7 мм.

Дослідники зробили висновок, що шар завтовшки в 21 см “в значній мірі зведе нанівець” річну дозу, яку космонавти можуть отримати на Марсі. У поєднанні з меланіном і реголітом буде досить шару завтовшки 9 см.

Читайте також: Чорнобильська зона відкривається для відвідування, але з певними обмеженнями

Раніше було підраховано, що за одну подорож на Марс і назад людина може отримати 60% від допустимої прижиттєвої норми опромінення.

Великою перевагою цього методу захисту для міжпланетних подорожей вчені називають те, що даний грибок можна вирощувати в необхідних кількостях прямо на борту корабля, просто підживлюючи його потрібними речовинами.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  Як Ви ставитесь до можливого скасування мораторію на продаж землі?

  Переглянути результати

  Завантаження ... Завантаження ...