Із початком “хлібного перемир’я” на Донбасі кількість обстрілів скоротилася на 80%

11.07.2018, 18:15
3349

Учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулюванню ситуації на Донбасі відзначають поліпшення ситуації з безпекою в регіоні після початку “хлібного перемир’я”, проте повноцінним режим тиші так і не став, зазначає прес-секретар представника України в ТКГ, другого президента країни Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

“За даними голови СММ ОБСЄ Ертурула Апакана, який також є координатором безпекової підгрупи, інтенсивність обстрілів за цей час зменшилася майже на 80% порівняно з попереднім періодом. Проте повноцінний режим тиші так і не став реальністю, порушення режиму припинення вогню з боку НЗФ ОРДЛО триває. Триває повзуча військова активність, виявлена СММ ОБСЄ на ділянках розведення сил та засобів в р-ні Петрівського і Золотого, особливу тривогу викликають факти облаштування укріплення кулеметних і мінометних позицій”, – написала Д.Оліфер на своїй сторінці в соцмережі Facebook у середу ввечері за підсумками засідання ТКГ у Мінську.

Прес-секретар представника України в ТКГ наголошує, що це перемир’я можливе тільки за умови виконання низки складових, таких як: повне, стале та всеосяжне припинення застосування зброї за моніторингу та верифікації СММ ОБСЄ і надання гарантій безпеки, насамперед з боку РФ; відведення важких озброєнь, танків та мінометів НЗФ ОРДЛО відповідно до Мінських домовленостей і за моніторингу та верифікації СММ ОБСЄ; забезпечення безперешкодної та повноцінної роботи СММ ОБСЄ на всій території України, зокрема на ділянках уздовж неконтрольованої частини українсько-російського кордону зі створенням зон безпеки у прикордонних районах України та РФ; демілітаризація Кальміуського, Кумачового, Саханки, Новоазовська; повернення до лінії розмежування, встановленої меморандумом від 19 вересня 2014 року.

“Дотримання мінської лінії є принциповим для всього блоку безпекових питань. Зокрема, відповідно до цієї домовленості Донецька фільтрувальна станція має перебувати під контролем України. Саме в такий спосіб може бути гарантована безпека і працівників цієї установи, і ремонтних бригад, і спостерігачів СММ ОБСЄ, які здійснюють моніторинг у цьому районі. Україна зробила все можливе для людей, котрі забезпечують постачання води сотням тисяч жителів Донбасу: так, кожну зміну ДФС супроводжують військові Збройних Сил України. Натомість РФ, як і раніше, відмовляється надати відповідні гарантії безпеки”, – наголошується в повідомленні.

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування

    WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com