На конференції в Давосі експерти пропонують перейти на 4-денний робочий день

26.01.2019, 20:52
9204

На всесвітньому економічному форумі у Давосі експерти закликають роботодавців перейти на 4-денний робочий день. Вони наголошують, що це сприятиме кращому розвантаженню працівників, продуктивність та якість праці при цьому зросте.

Читайте також: 75% українських компаній офіційно виплачують мінімальну зарплату

“Думаю, у нас є хороші експерименти, що демонструють, що при зниженні тривалості робочого часу люди можуть ефективніше зосередити увагу, їхня виробка залишається такою ж, при цьому якість і креативність найчастіше зростають”, – заявив він під час форуму психолог Уортонської школи бізнесу при Пенсільванському університеті Адам Грант.

“І вони більш лояльні до організацій, які готові проявити гнучкість щодо їхнього життя поза роботою”, – додав він.

З ним згоден економіст та історик Рутгер Брегман, який нагадує, що провідні уми – економісти, соціологи, філософи – десятиліттями вірили, що з часом людство зможе працювати все менше і менше. Ситуація змінилася лише в 70-і роки минулого століття.

“Підприємці-капіталісти ще в 20-ті і 30-ті роки виявили позитивний вплив скороченого робочого тижня на продуктивність. Наприклад, Генрі Форд побачив, що після переходу від 60-годинного до 40-годинного робочого тижня його робочі стали продуктивнішими, оскільки менше втомлювалися”, – говорить він.

Тим часом під час форуму обговорювалися наукові дослідження про те, що люди стануть щасливішими, якщо менше працюватимуть. Крім того, експерти згадали про дані Організації економічного співробітництва і розвитку: що більше часу витрачається на роботу, то нижче продуктивність праці і ВВП на кожну годину роботи.

Так, Південна Корея і Мексика лідирують за кількістю відпрацьованих громадянами годин за рік серед 36 найбільш розвинених країн світу. Однак переробки не підвищують продуктивність праці, яка в обох країнах близька до мінімального рівня в цій групі.

Раніше повідомлялося, що компанії, які скоротили робочий тиждень, виявили, що це призводить до підвищення продуктивності персоналу і зниження професійного вигорання, – повідомляє “Економічна правда”.

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування

    WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com