Часник не допомагає! У МОЗ розвіяли популярні міфи про лікування грипу

2.10.2021, 07:00
102156

Найкращою профілактикою грипу є вакцинація

Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я.

Зокрема, в МОЗ зазначають – народні способи попередження грипу не мають доведеної ефективності. Зокрема, йдеться про такі антивірусні “лайфхаки”, як вживання цибулі та часнику. Вони нібито мають знезаражувати повітря, вбивати вірус та зміцнювати імунітет людини. Але чи насправді це так?

Часник і цибуля містять фітонциди — речовини, смертельні для багатьох видів найпростіших та бактерій. Однак їхня дія поширюється на вкрай малу зону навколо самої рослини“, – ззаначили в МОЗ.

У міністерстві констатують – часник не має доведеної лікувальної дії.

Дослідження аліцину, основного компоненту часнику, поки не довели ефективність рослини як антибактеріального засобу в клінічних умовах, тільки in vitro (або — «в пробірці» — тобто, коли дослідження не проводилися на живих організмах)“, – заявили у відмстві.

І хоча цибуля містить корисні речовини – вітамін С, фолієву кислоту, вітамін В6 і калій – втім, вона також не має доведеної лікувальної дії проти жодної з хвороб.

То чи можуть часник та цибуля знезаразити повітря?

Ні. Пари, які вони виділяють, не можуть обеззаразити повітря, а в окремих випадках погіршують стан людини. Насичений “аромат” цибулі або часнику може спровокувати кашель та спазм бронхів, якщо людина хворіє або має проблеми з дихальною системою”, – застерегли в МОЗ.

Читайте також: Україна з жовтня остаточно переходить на електронні лікарняні: як їх отримати

Для покращення якості повітря набагато ефективніше провітрювати кімнату/квартиру/будинок та, за можливості, забезпечити достатнє зволоження, оскільки сухе непровітрене приміщення — найкраще середовище для розповсюдження вірусів.

Також не варто допускати пересихання слизової оболонки носа. Вона є першим бар’єром для збудників, які можуть потрапити в наше тіло з повітрям. Якщо слизові оболонки пересихають, робота місцевого імунітету порушується, а віруси з легкістю долають захисний бар’єр.

“Але ж часник та цибуля зможуть укріпити імунітет та допомогти попередити грип?”

“Ані цибуля, ані часник не захистять вас від респіраторного вірусу. Фітонциди, які в них містяться, діють дуже короткий період часу, а тому не можна говорити про якійсь довготривалий ефект та якісну профілактику”, – спростували міф медики.

Проте зазначають, що людина може без проблем вживати ці продукти, якщо полюбляє.

Тим не менш, в усьому має бути баланс. Надмірне споживання цибулі та часнику (особливо в сирому вигляді) може призвести до проблем зі шлунково-кишковим трактом через подразнення слизової оболонки“, – застерігає міністерство.

Особливо небезпечні народні поради про те, що змащування носу соком часнику або цибулі допомагає не захворіти. Це навпаки може бути небезпечним, оскільки існує високий ризик хімічного опіку.

Найкращою профілактикою грипу є вакцинація.

Дотримуйтесь соціальної дистанції, провітрюйте приміщення, зволожуйте повітря, ретельно мийте руки, більше гуляйте на свіжому повітрі, вакцинуйтеся та будьте здорові“, – резюмували в МОЗ.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

 

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

Теги:

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування

    WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com