Верховна Рада таки ухвалила скандальний закон про ринок землі в Україні

31.03.2020, 08:18
68094

Верховна Рада Україи прийняла закон про обіг земель сільськогосподарського призначення, який вводить ринок землі в Україні з 1 липня 2021 року. За законопроект №2178-10 у другому читанні та в цілому проголосували 259 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Читайте також: Верховна Рада з другої спроби призначила нових міністрів охорони здоров’я та фінансів

Як зазначено в порівняльній таблиці до другого читання законопроекту, набувати право власності на земельні ділянки сільгосппризначення з 1 липня 2021 року зможуть виключно фізичні особи−громадяни України. При цьому обсяги концентрації на одну фізособу не повинні перевищувати 100 га.

З 1 січня 2024 року купувати сільгоспземлі зможуть юридичні особи (зареєстровані в Україні та учасниками яких є громадяни України), розмір концентрації − до 10 тис. га. Забороняється продаж земель іноземцям, юрособам із іноземними акціонерами і юрособам, бенефіціарів яких неможливо встановити або бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах, а також особам, проти яких діють спеціальні економічні та інші санкції.

Читайте також: Провал голосування за зміни до бюджету і призначення міністрів показав втрату Зеленським контролю над Радою

При цьому закон забороняє продаж сільгоспземель комунальної та державної власності. Згідно з документом, розрахунки, пов’язані зі сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення, здійснюються в безготівковій формі.

Також закон доручає Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня опублікування розробити й затвердити порядок фінансової підтримки громадян і юридичних осіб (у тому числі фермерських господарств) для придбання земельних ділянок сільгосппризначення, а також внести зміни до бюджету для створення Фонду розвитку сільських територій.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування