Восени на військову службу планують призвати 15 тисяч строковиків

20.09.2019, 15:51
42934

Восени на строкову службу в Україні мають призвати 15,2 тис. громадян. Як повідомляє УНІАН, про це на брифінгу повідомив начальник управління персоналу – заступник начальника штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ, генерал-майор Геннадій Долгашов.

Читайте також: Обов’язковий призов до української армії залишиться

До Збройних сил України планується направити 9 тис. осіб, Нацгвардії − 4,4 тис., Держприкордонслужби − 1 тис., Державної спеціальної служби транспорту −800 осіб.

Долгашов зазначив, що строк служби становить 18 місяців, але для тих, хто має вищу освіту (ступінь магістра або спеціаліста), – 12 місяців.

Він наголосив, що військовослужбовці строкової служби для виконання бойових завдань в зоні проведення ООС не залучаються. За словами заступника начальника штабу, видатки на кожного призовника становлять близько 4 тис. 406 грн, при цьому 3 тис. 842 грн призовник отримує як грошову допомогу.

Генерал−майор нагадав, що призовний вік в Україні встановлено на рівні 20-27 років.

Він також представив перелік громадян, які можуть отримати відстрочку від армії або звільнення від строкової служби. Це визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби в мирний час; особи, які до дня відправлення на строкову службу досягли 27 років; особи, які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів; особи, батько або мати, брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних; особи, які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах; особи, які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання; особи, яким після закінчення навчального закладу присвоєно військові звання офіцерського складу.

Читайте також: Українські та угорські військові провели спільні навчання у Косово

Долгашов також нагадав, що за порушення закону про військову службу передбачені два види відповідальності − адміністративна та кримінальна. В якості адміністративного покарання за неявку у військкомат застосовуються штрафи: за перше порушення − від 5 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 119 грн), за повторне порушення − від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 225 грн).

Кримінальна відповідальність за це передбачає обмеження волі на строк до трьох років.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування

    WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com