Попри антиросійські санкції, німецька нафтогазова компанія Wintershall постачає пальне для армії РФ

29.04.2023, 15:27
139772

На тлі масових антиросійських санкцій, введених у зв’язку з вторгненням РФ в Україну не виключено, що родовища німецької нафтогазової компанії Wintershall в її спільних з “Газпромом” підприємствах постачають паливо для російської армії.

Читайте також: Німеччина надала Україні новий пакет військової допомоги

Як зазначається в спільному розслідуванні Global Witness та Radio Free Europe (RFE), у листопаді 2022 року та січні 2023 року німецькі ЗМІ стверджували, що з газового конденсату Wintershall могло вироблятися пальне, яке Росія використовувала для бомбардувань України.

Global Witness не наполягає на прямому зв’язку між родовищами спільного підприємства Wintershall і російським ланцюжком військових поставок. Проте, як зазначається в матеріалі, виявлені зв’язки заслуговують на подальше вивчення.

У 2014 році, після вторгнення Росії в Крим, Wintershall заявив про зближення з “Газпромом”.

Попри спростування Wintershall, в розслідуванні розкриті дані про залізничні вантажні перевезення, які розкривають ланцюги поставок, що з’єднують сибірські газові родовища Wintershall з російською армією.

Як йдеться в матеріалі, газовий конденсат з родовищ Wintershall в Західному Сибіру живить нафтопереробний завод в Салаваті, що відправляє дизель російським військовим постачальникам.

“Одержувачами цього дизеля є постачальники військової частини Федеральної служби охорони (ФСО), що відповідає за особисту охорону Володимира Путіна“, – йдеться в матеріалі.

НПЗ в Салаваті управляється дочірньою компанією “Газпрому” під назвою “Газпром Нафтохім Салават”.

У Wintershall є кілька спільних підприємств в Росії з російським “Газпромом”, в тому числі “Ачімгаз” та “Ахім Девелопмент”.

Читайте також: Шольц заявив, що Німеччина повернеться до економічної співпраці з Росією після завершення війни

Наприкінці 2022 року Wintershall підтвердив, що газовий конденсат відправляється з Ачімова в дочірню компанію “Газпрому” “Газпром переробка”.

Як йдеться в матеріалі, за кілька місяців до вторгнення в Україну Росія схвалила різні дизельні продукти Салавату для військового використання. В цей же час різко зросли залізничні поставки палива зі станції біля Салавата в прикордонні з Україною регіони. Вони тривали протягом усього часу з початку війни і знову різко зросли наприкінці 2022 року.

Аналіз російських державних закупівель показує, що Салаватський НПЗ у 2022 році відправляв дизпаливо безпосередньо компаніям, які мають історію військових контрактів.

Global Witness спростовує дані заяви.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування

    WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com