Як дожити до 100 років: дослідники виявили та розповіли “секрет”

6.06.2023, 21:03
141810

Нове дослідження показало, що секрет того, як дожити до 100 років, вже може ховатися всередині людини.

Читайте також: Начальник оперативного угруповання “Бєлгород” вбитий російськими добровольцями: що відомо

Науковці з Копенгагенського університету вивчили 176 осіб у віці 100 років і старше, що живуть у Японії, і виявили, що вони мали “унікальну” комбінацію кишкових бактерій. Про це пише mirror.co.uk.

Тож довге життя повністю залежить від кишківника. Так, певні віруси в можуть сприятливо впливати на кишкову флору і, отже, на здоров’я.

“Попереднє дослідження показало, що кишкові бактерії старих японців виробляють абсолютно нові молекули, які роблять їх стійкими до патогенних мікроорганізмів, що викликають хвороби”, – сказав керівник дослідження доктор Йоахім Йохансен. “І якщо їхній кишківник краще захищений від інфекції, то, ймовірно, це одна з причин, через яку вони живуть довше, ніж інші”.

Японські довгожителі також мали величезну різноманітність як бактерій, так і бактеріальних вірусів у кишківнику.

Доцент Саймон Расмуссен сказав: “Висока мікробна різноманітність зазвичай пов’язана зі здоровим мікробіомом кишківника. І ми очікуємо, що люди зі здоровим кишковим мікробіомом будуть краще захищені від хвороб, пов’язаних зі старінням”.

Одна жінка, яка живе в будинку для людей похилого віку в Ессексі, нещодавно сказала, що секрет досягнення 102-річного віку полягає в “хорошому сексі”. А подружня пара з Нортгемптоншира, якій торік виповнилося 100 років, приписала своє довге життя “щоденній сварці”.

Але останні наукові дослідження передбачають, що насправді це залежить від того, як можна відтворити різноманітність бактерій для боротьби із поширеними захворюваннями.

Використовуючи спеціально створений алгоритм, дослідникам вдалося скласти карту кишкових бактерій та бактеріальних вірусів.

Професор Расмуссен додав: “Кишкові бактерії є природною частиною людського тіла та нашого природного середовища. І найбожевільніше те, що ми справді можемо змінити склад кишкових бактерій. Ми не можемо змінити гени — принаймні найближчим часом”.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування

    WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com