Кремль хоче зробити Харків непридатним для життя – The Economist

8.04.2024, 11:03
156989

Росія посилила бомбардування Харкова в грудні, приблизно в той час, коли проблеми з американською військовою допомогою почали потрапляти в заголовки газет.

Читайте також: “Велика перемога для прихильників миру по всій Європі!”, – Орбан привітав з перемогою проросійського Петера Пеллегріні

Як РФ намагається знищити Харків, йдеться у статті The Economist під заголовком “Кремль хоче зробити друге місто України непридатним для життя”.

За інформацією видання, від грудня по Харкову прилетіло більше балістичних ракет, ніж будь-коли від початку війни. Напади безпілотників почастішали: вони літають швидше і вище, а також мають карбонове покриття крил, через яке їх важче збити. Але напад 27 березня на вулицю 23-го Серпня був, мабуть, ключовим моментом, коли вперше керовану бомбу, запущену з літака та здатну подолати десятки кілометрів із руйнівним ефектом, було використано проти Харкова. Атака сталася лише через п’ять днів після того, як ракетний обстріл знищив майже всі енергетичні потужності Харкова

“Військові джерела в Києві стверджували, що Росія вирішила зробити місто “сірою зоною”, непридатною для проживання цивільних осіб”, – пишуть у виданні.

Мер Харкова Ігор Терехов рішуче заперечив цю тезу і запевнив, що Харків не має наміру здаватися. За словами Терехова, гірше було на початку повномасштабної війни, коли з міста, населення якого становило майже 2 мільйони осіб, поїхали всі, крім 300 тисяч.

“Як можна перетворити таке місто на сіру зону? Люди не поїдуть, тому що вони вже поїхали, а потім повернулися. Вони вже достатньо намучилися”, – зазначає мер Харкова.

Терехов визнає, що  забезпечити місто електроенергією без електростанцій та трансформаторів, які працюють, було складним завданням, але запевняє, що з ним вдалося впоратися.

У виданні наголошують, що багато проблем міста можна було б вирішити, якби Захід надав потужні системи протиповітряної оборони або F-16, які могли б відштовхнути винищувачі з новими бомбами. The Economist припускає, що Росія знищила деякі з поставлених із Заходу одиниць ППО Patriot, які Україна використовувала для захисту таких міст, як Харків.

Наміри РФ

Автори статті зазначають, що точні наміри Росії на даному етапі незрозумілі, хоча є чіткі ознаки того, що вона готується до великого літнього наступу.

“Українське джерело, обізнане з даними розвідки, повідомило, що Росія наразі готує шість дивізій (приблизно 120 000 військовослужбовців) у Східному Сибіру”, – йдеться у статті.

У виданні називають Харків одним із кількох можливих напрямків майбутнього наступу. Він не є найбільш вірогідним, але його вже інтенсивно обговорюють російські ЗМІ.

“Це може свідчити про інформаційну кампанію Кремля, спрямовану на залякування харків’ян. Або ж це може бути кивок у бік провоєнного табору, який агітує за більш жорстку відповідь на часті напади України на Бєлгород, які також викликають занепокоєння в західних колах. У березні Володимир Путін говорив про створення “буферної зони” на кордоні з Україною”, – сказано у матеріалі.

Військова операція із захоплення Харкова була б важким завданням для Росії, пише The Economist. Востаннє РФ намагалася це зробити 2022 року, коли місто було набагато слабкіше захищено, але зазнала приголомшливої невдачі. Взяття міста вимагало б прориву української оборони та оточення, що Росія далеко не в змозі зробити, встановлення переваги в повітрі, що не є даністю, і виграшу у кривавих міських боях.

Але залишається побоювання, що росіяни стануть ще зліснішими, коли зрозуміють, що не можуть отримати те, чого хочуть.

“Їм не вдасться взяти Харків, але знищити — можливо, — каже Денис Ярославський, місцевий бізнесмен, який став командиром розвідки спецназу. — Ми б говорили про щось на зразок Алеппо”.

Журналісти зауважують: міське життя у Харкові триває, незважаючи на десятки щоденних попереджень про авіанальоти. Сім’ї гуляють центральним парком міста, незважаючи на ракети, які час від часу падають поруч.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування

    WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com