Каталонським політикам дали 100 років тюрми за референдум про незалежність регіону

14.10.2019, 15:49
46935

Верховний суд Іспанії у понеділок, 14 жовтня, виніс вироки каталонським політикам, причетним до організації незаконного референдуму про незалежність регіону в 2017 році, повідомляє ТАСС.

Читайте також: В Іспанії вдруге за рік пройдуть позачергові вибори до парламенту

Частина з 12 тих, хто проходив у справі, визнані винними в підбурюванні до заколоту і розтрати. Максимальний термін отримав екс-заступник голови уряду автономної області Оріол Жункерас – 13 років.

Колишній лідер Національної каталонської асамблеї Жорді Санчес і голова організації Омніум културал Жорді Куїшарт засуджені до дев’яти років позбавлення волі. Екс-спікер парламенту регіону Карме Форкадель отримала 11 років і шість місяців в’язниці. Крім того, тим, хто проходив у справі, заборонено займати державні посади протягом різного періоду часу.

Прокуратура Іспанії просила до 25 років позбавлення волі за статтею “Підбурювання до бунту”. Але державна адвокатура говорила про менш тяжкий злочин – заклики до заколоту – і просила для підозрюваних до 12 років в’язниці.

Ключова відмінність між підбурюванням до заколоту і бунту полягає в тому, що перше є злочином проти громадського порядку, в той час як друге – проти конституційного ладу. Підбурювання до бунту передбачає наявність відкритої і насильницької непокори для проголошення незалежності частини Іспанії.

Читайте також: В Іспанії зафіксували небезпечну інфекцію

Своєю чергою, колишній глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон назвав вирок кошмаром.

″Загалом 100 років в’язниці. Який кошмар”, – написав Пучдемон у Twitter. “Потрібно відреагувати Заради майбутнього наших синів і дочок. Заради демократії. Заради Європи. Заради Каталонії″, – уточнив він.

Тим часом, у Каталонії почалися демонстрації. Прихильники незалежності регіону вийшли на вулиці Барселони, Таррагони, Жирони та інших міст. Деякі учасники акцій перекривають дороги. Організації, що підтримують вихід Каталонії зі складу Іспанії, закликають жителів автономної області виходити на вулиці в знак протесту.

Через ризик заворушень у регіоні МВС Іспанії посилили присутність там співробітників правоохоронних органів.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року в Каталонії пройшло голосування про вихід зі складу Іспанії.

Мадрид спочатку називав цей референдум нелегітимним і відмовлявся визнавати його результати. 27 жовтня того ж року парламент Каталонії затвердив резолюцію про проголошення незалежної республіки.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування

    WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com